EFI Pivovar připravuje další pivní speciál, NE IPU!

Pivo jako takové má dlouhou historii a v dnešní době je mnoho různých stylů piva, které přinášejí unikátní chutě a zážitky. Jedním z relativně nových a stále populárnějších stylů je New England IPA, neboli NEIPA. Tato moderní varianta piva vznikla v Severovýchodních Spojených státech a rychle získala popularitu po celém světě. A proto jsme se v EFI Pivovaru rozhodli, že ji jako jeden ze speciálů zařadíme do našeho sortimentu.

New England IPA je známá svou mléčně zakalenou barvou a intenzivními ovocnými a citrusovými chutěmi. Výrazně se odlišuje od tradičních IPA, které mají výraznou hořkost a čistou jasnou barvu. Tento styl piva vznikl v reakci na poptávku po nových a odlišných chuťových profilech.


Charakteristické vlastnosti New England IPA

Mlhavá a zakalená barva

NEIPA má typicky zakalenou a mléčnou barvu, která je důsledkem použití neobvyklých chmelových odrůd a speciálních technik vaření.

Ovocné a citrusové aroma

Toto pivo je plné intenzivních ovocných a citrusových vůní. To je často dosaženo přidáním chmele nebo ovoce do piva.

Nízká hořkost

Na rozdíl od tradičních IPA, které mohou být velmi hořké, NEIPA má obvykle nižší hořkost, což umožňuje vyniknout jemnějším chutím.

Šťavnatá textura

Toto pivo je často plné těla a má měkkou a šťavnatou texturu. To je často dosaženo použitím speciálních druhů obilí a kvasnic.


Přestože byla New England IPA původně populární v Severovýchodních Spojených státech, rychle se rozšířila do celého světa. Pivovary po celém světě se snaží vytvářet své vlastní verze tohoto oblíbeného stylu, což vede k nekonečnému množství variací a experimentů.

Pro milovníky piva je New England IPA fascinujícím a osvěžujícím zážitkem, který nahrává trendu směrem k inovacím v pivovarnickém průmyslu. Otevírá dveře novým chuťovým dobrodružstvím a podněcuje kreativitu pivovarníků po celém světě. Pokud jste dosud neochutnali toto osvěžující pivo, může být skvělým způsobem, jak rozšířit své pivní obzory. Sládci našeho řemeslného EFI Pivovaru totiž tuto novinku právě vaří a co nevidět ji budete moci ochutnat i u nás, v síti našich EFI Hostinců!